Ads 468x60px

Pages

1 Temmuz 2010 Perşembe

Circle Line Sightseeing Cruises-New York

New York'un gökdelenlerini, Ellis Island'ı, Özgürlük Heykeli'ni oturduğum yerden, rahat ve eğlenceli bir biçimde göreyim diyenlerdenseniz, Circle Line Sightseeing (tekne gezisi), tam size göre.Yıl boyunca düzenlenen, 2 saatlik veya 3 saatlik tekne turlarıyla ,eğlenceli bir yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca, gezi boyunca, profesyonel rehberler hiç susmadan gördüğünüz şeyler hakkında sizi bilgilendiriyorlar.Bu bir zaman sonra sıkıcı olabiliyor:)

New York gezimizin en güzel saatleri, bu teknede olduğumuz dakikalardı diyebilirim. Çünkü, o kadar yorulmuştuk ki, böyle oturarak bir yerleri görmek pek hoşumuza gitti. Bir çok köprünün altından geçtik, Ellis Adası'nı, Özgürlük Heykeli'ni tekrar tekrar gördük. Püfür püfür rüzgarın esintisiyle,dönüş yolunda rehberin sesi ninni etkisi yaptı, ufak çapta kestirdik :)

    Burası bir marina.Bu yatlardan birinin sahibi olmak isterdim doğrusu.                                                  Ellis Adası ve İmmigration Müzesi.
Statue of Liberty-Özgürlük Heykeli
Bu fotoğraftaki helikopteri, fotoğrafı çektikten sonra farkettim.İsterseniz New York' da helikopter turu da yapabiliyorsunuz.Ama oldukça pahalı fiyatları.

                                                                   Brooklyn Bridge

Manhattan Bridge

Meşhur Yankee Stadium. 2 milyar dolarlık dünyanın en pahalı stadyumu oluyor kendileri.Bu stadyumun önünden geçerken, rehberimiz hangi takımları tuttuğumuzu sordu.Ama cevap almayı beklemedi."Eğer, New York Yankee takımını tutmayanlarınız varsa, hemen burada onları indiriyoruz"diye espri yaptı.

Circle Line Sightseeing, maceramız da böyleydi işte..

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz icin tesekkurler.

 

Sample text

Sample Text