Ads 468x60px

Pages

15 Ocak 2011 Cumartesi

Titusville-Merritt Island Gezimiz

Çevre gezilerimizin birini de Titusville-Merritt Island bölgesine yaptık. Tıtusville, Florida'nın doğusunda bulunan, kültürel ve doğal zenginlikleriyle, görülmeye değer güzelliklerin olduğu bir yer. Özellikle kıyı boyunca uzanan yürüyüş yolunda yürüyüş yapmak çok zevkli. Biz Titusville'i büyük bir zevkle gezdik.

                   İlk durağımız Veterans Memoral Park. Burası savaşlardaki bütün gaziler adına , onların anısının yaşatılması için yapılan bir park. Park içinde bir çok anıt var.
Tahta köprü, iskele fotoğrafları çekmeyi çok seviyorum. İkinci fotoğrafta, tam karşıda küçücük görünen beyaz binanın olduğu yer, NASA. Titusville'i önemli kılan etkenlerden biri de NASA'dan fırlatılan roketleri izlemek için NASA'ya en yakın yer olması.  ( Oraya da gittik.)

 Bu parkta bulunan iskele çok güzel. Bu iskeleden hiç ayrılmak istemedim. Denize karşı, iskeledeki ahşabın üzerine oturup, ayaklarımı salladım :) Bu parka babalarıyla birlikte balık tutmak için gelen iki küçük kızla da çok güzel vakit geçirdik.

Titusville bölgesinde bulunan Merritt Island, el değmemiş güzelliklerin olduğu, yabani hayatın gözlemleneceği bir yer. Bu yer ile ilgili, ziyaretçilerin bilgi edinmesi için yol üstündeki bilgi merkezine uğruyoruz önce. Burada, çeşitli görsel ve yazılı araçlarla yabani hayata ilişkin bilgiler ediniyoruz.                                                                                 

Bu merkezden çıktıktan sonra ilk durağımız Manatee Gözlem Kulesi oluyor. Manateeler tarafından uğrak alanı olan bu yer özellikle bahar aylarında manateelerin akınına uğruyor. Biz gittiğimizde havalar soğumaya başladığı için hiç manatee göremedik. Manateeleri daha önce bir çok yerde gördük. Hatırlarsanız bu yazımda manateeleri göstermiştim size. Şirin hayvanlar :)


Paylaşmadan edemeyeceğim bir fotoğraf üstteki...Fotoğrafta görünen kırmızı pantolonlu, küpeli, terlikli adam, en az 65 yaşında diyebilirim. Ama adamdaki gençlik hissi hiç sönmemiş. Amerika'da kimse yaşlanmayı - yaşlı olmayı kabul etmiyor :)Zaten kimse onlara yaşlı olduklarını hissettirmiyor.


Hem tekne keyfi yapıp hem de balık tutan güzel hanımlar. İkinci fotoğraftaki köprü drawbridgelerden.
  
Ve işte Merritt Island'daki en güzel yer : Black Point Drive
  
 Burası, Merritt adası içinde 7 kmlik yolu olan bir
nokta. Bu yol, yılın her günü açık değil. NASA'dan mekik fırlatılacağı zaman kamuya kapatılıyor.  Buranın, fotoğrafçılar için harika bir yer olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki fotoğrafları görünce sanırım siz de benim gibi düşüneceksiniz. İnsan fotoğraf makinesini elinden bırakamıyor. Profesyonel bir makinam ve de birazcık fotoğrafçılık bilgim olsa daha güzel fotoğraflar çekebilirdim. Buradan ilgililere duyurulur :) Gün içinde ve gün batımında, her saatte harika kareler yakalanabiliyor.


Bu alan içinde yırtıcı kuşlar, su kuşları, timsahlar, su samuru ve yabani hayatta yaşayan canlılar sık görülmektedir. Burası el değmemiş bir yer olduğu için , bu canlılar için bir sığınak.

 
Black Point Drive, bu ülkenin en muhteşem kuş yerlerinden biridir.

 
 
Şu kuşların güzelliğine bakar mısınız...
Buraya öğle saatlerinde geldik. Gün batımını buradan izlemek çok güzeldi. Umarım aşağıdaki fotoğraflara bunu yansıtabilmişimdir.
NASA gezimizle yazılarıma devam edeceğim. Sevgilerle...     

5 yorum:

zeynep -ipek butik pasta dedi ki...

teşekkürler canım,yine beni çok güzel yerlere götürdün..

C!lekl! k!z ♪ dedi ki...

denizi gormek icimi aciyor...bayildim yine bu fotolara...

ZencefilliÇörek dedi ki...

Florida ozlemim depresti, acilen sicak bir yerlere gitmem lazim. ellerine saglik, cok guzel bir gezi notu olmus :)

Pasta ofisi dedi ki...

Mükemmel kareler:)Bu güzellikleri paylaştığın için teşekkür ederim.Zaman zaman profesyonel makina ve fotoğrafçılık bilgisine bende takılırım ama öyle bir iddia ile ortaya çıkılmadığı için böylesi daha sıcak samimi geliyor bana:)Sevgiyle...

Ozlem dedi ki...

Pasta ofisi, ZencefilliÇörek, zeynep -ipek butik pasta ve Cilekl! k!z ♪ güzel yorumlarınız ve ziyaretiniz için teşekkür ederim.

Yorum Gönder

Yorumunuz icin tesekkurler.

 

Sample text

Sample Text